Kiedy wysyłamy nasze dziecko do szkoły bardzo często jesteśmy przekonani, że najgorsze, co może je tam spotkać, to podbite oko lub wykręcona ręka. W rzeczywistości jednak, szkoły są terytorium o wiele bardziej niebezpiecznym, niż może się wydawać, a liczba wypadków w szkołach w skali roku jest liczona nie w dziesiątkach lub setkach, lecz w tysiącach.

Chociażby z tych względów warto zadbać o odpowiednie zabezpieczenie naszego dziecka na wypadek zainstnienia jakiejś nieszczęśliwej i nieoczekiwanej sytuacji (czyli wypadku).

Ubezpieczenia od Następstw Nieprzewidzianych Wypadków dla uczniów

Wśród poważniejszych kontuzji, jakich dziecko może się nabawić w szkole, można wymienić chociażby złamanie ręki. Warto jednak pamiętać, że życie młodego człowieka (zwłaszcza jeżeli znajduje się on już w wieku licealnym) bynajmniej nie ogranicza się do szkoły.

To także nocne wypady „na miasto”, kluby, dyskoteki, a co za tym idzie, narażenie na wiele rozlicznych niebezpieczeństw.

Przykładowa sytuacja: dwóch młodych ludzi wychodzi z klubu. Obaj znajdują się już dość mocno pod wpływem alkoholu. Zaczynają się sprzeczać między sobą. W pewnym momencie jeden z nich, który od ponad 10 lat trenuje taekwondo, uderza drugiego kopnięciem obrotowym w głowę. Uderzony upada, jednocześnie uderzając tyłem głowy w ławkę.

Konsekwencje dla uderzonego? Co najmniej kilkumiesięczna rehabilitacja i przejściowa, niemal całkowita niezdolność do samodzielnego funkcjonowania. Lekarze mówią jednak, że sam fakt, iż przeżył, można rozpatrywać w kategoriach cudu, podobnie jak fakt, że wypadek nie zakończył się trwałym kalectwem.

Niestety, młodzi ludzie w wieku szkolnym są narażeni na cały szereg podobnych sytuacji. Wystarczy, że pomyślimy, ile wypadków może mieć miejsce chociażby podczas samych lekcji wychowania fizycznego, i już staje się dla nas jasne, że tak naprawdę nie jesteśmy w stanie zapewnić w 100% bezpieczeństwa naszemu dziecku.

Możemy jednak wykupić polisę na wypadek nieprzewidzianych wypadków. Będzie ona czymś w rodzaju poduszki amortyzującej, dzięki której finansowe konsekwencje wypadku młodego człowieka nie odbijają się finansowo na budżecie rodziny.

Co więcej, pieniądze z tego rodzaju polisy często wystarczają na pokrycie wielu „dodatkowych” kosztów, na przykład korepetycji podczas trwania rehabilitacji, a często nawet po pokryciu wszystkich, i podstawowych i dodatkowych kosztów, z wypłaty odszkodowania zostaje spora suma, którą rodzic może przeznaczyć na rozwój swojego dziecka lub zabezpieczenie jego finansowej przyszłości.

Jak wybrać polisę dla dziecka?

Wybierając polisę typu NWW dla naszego dziecka powinniśmy kierować się przede wszystkim zakresem oferowanej przez nią ochrony. Ubezpieczenie nie powinno ograniczać się tylko i wyłącznie do ochrony dziecka podczas zajęć szkolnych, ale być aktywne 24 godziny na dobę.

Druga kwestia, to lista potencjalnych wypadków, w przypadku których dziecku przysługuje odszkodowanie. Warto dopilnować, aby oprócz standardowych złamań, zwichnięć lub urazów głowy, na liście tej znalazły się również między innymi urazy wewnętrzne, udar mózgu a najlepiej także ewentualne problemy psychiczne, które wśród młodych ludzi występują coraz częściej, przeważnie stanowiąc poważną przeszkodę w kontynuowaniu nauki i normalnego życia.

Przed wyborem polisy należy dowiedzieć się, jaką sumę ubezpieczyciel zobowiązuje się wypłacić w przypadku wystąpienia określonych sytuacji.

No Comment

Comments are closed.